اطلاعیه 733 کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی

سریال نان و مرگ در مرزهای کردستان ادامه دار است!

وطن کنام همه ایرانیان است یا قتل گاه جوانان برومند این آب و خاک؟

میهن خانه تمامی اقوام است یا شکنجه گاه آزادیخواهان از هر قوم و هرنژاد ؟

چگونه است که هر روز درگوشه ای از این خاک زرخیز، جوانانی به جرم داشتن قومیتی خاص یا زبانی دگر باید به شکنجه، زندان و یا اعدام تن در دهند و یا جوانان کولبر به خاطر امرار معاش خانواده در خون خود بغلتند؟

مگرنه اینکه ماده یک اعلامیه جهانی حقوق بشر می گوید: تمام ابنای بشر آزاد زاده شده و در حرمت و حقوق با هم برابرند. عقلانیت و وجدان به آنها ارزانی شده و لازم است تا با یکدیگر عادلانه و برادرانه رفتار کنند؟

کدام حقوق برای ما ایرانیان، اعم از کرد عرب ، لر، ترک ، فارس وبلوچ  باقی مانده ؟

کدام حرمت عادلانه و برادرانه نسبت به تک تک ما لحاظ میشود؟

چگونه است که باید هر روز به بهانه های واهی،شاهد دستگیری، بازداشت و کشته شدن کولبران، آزادیخواهان و کنشگران مدنی کرد، باشیم؟  ازبازداشت های کوتاه مدت گرفته، تا زندان های طویل المدت و از آنجا به سوی شکنجه و اعدام؟

چرا؟ مگر درمادهٔ۲منشور حقوق بشر نیامده است که: همه انسانها بی هیچ تمایزی از هر سان که باشند، اعم از نژاد، رنگ، جنسیت، زبان، مذهب، عقاید سیاسی یا هر عقیدهٔ دیگری، خاستگاه اجتماعی و ملی، وضعیت دارایی، محل تولد یا در هر جایگاهی که باشند، سزاوار تمامی حقوق و آزادیهای مطرح در این اعلامیه اند؟ به علاوه اینکه میان انسانها بر اساس جایگاه سیاسی، قلمرو قضایی و وضعیت بین‌المللی مملکت یا سرزمینی که فرد به آن متعلق است، فارغ از اینکه سرزمین وی مستقل، تحت قیمومت، غیرخودمختار یا تحت هرگونه محدودیت در حق حاکمیت خود باشد، هیچ تمایزی وجود ندارد؟

 جهانیان بدانند که: جمهوری اسلامی همراه با عضای دولت تدبیر و امید آقای روحانی برای پنهان کردن کاستی های خود، دست به دستگیری های گسترده، صدوراحکام زندانهای درازمدت برای معترضین کرد، عرب، بلوچ، ترک و…  و اعدام های فله ای در اقصا نقاط کشور زده است.

ما اعضای کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی با استناد به کلیه مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر اینگونه عملکرد ها را  برخلاف عرف انسانی و حقوق بین الملل می دانسته و یاد آور میشویم که:

تعدی های گسترده و هر روزه نسبت به کولبران وکشته شدن انها همراه با دستگیری

 بیش از 25 نفر ازفعالین مدنی و سیاسی کرد در ایران، ننگ دیگری است بر پیکر جمهوری اسلامی

 هیچ حکومتی نتوانسته و نمیتواند با کشتار باربران مرزی (کولبران) و حیوانات اهلی آنها، اعمال خلاف و فراقانونی های گسترده خود را پنهان سازد.

هیچ دولتی نتوانسته و نمیتواند با به بند کشیدن مرزنشینان غیور خود، مقابل دشمنان کشورش ایستادگی کند.

ما اعضای کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی حملات جمهوری اسلامی به مناطق مرزی کردستان و کشتارکولبران کرد و هم چنین دستگیری گروه های مختلف فعالین کارگری، سیاسی و مدنی کرد را محکوم کرده و خواهان برقراری و اجرای تمام  مواد اعلامیه جهانی حقوق بشر هستیم.

733

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

کمیته دفاع از حقوق اقوام و ملل ایرانی

این نوشته در اطلاعیه ها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.