اطلاعیه نمایندگی اشتوتگارت در اعتراض به بازداشت فعالین در اینترنت

مادۀ 19 اعلامیه جهانی حقوق بشر  :
هر انسانی محق به آزادی عقیده و بیان است؛ و این حق شامل آزادی داشتن باور و عقیده ای بدون [نگرانی] از مداخله [و مزاحمت]، و حق جستجو، دریافت و انتشار اطلاعات و افکار از طریق هر رسانه ای بدون ملاحظات مرزی است.
  مادۀ  ۲۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر  :
هر شخصی سزاوار نظمی اجتماعی و بین‌المللی است که در آن حقوق و آزادیهای مطرح در این «اعلامیه» به تمامی تأمین و اجرائی گردد .

در نقض آشکار با مواد فوق، خبر گزاری ها مجددا  خبر میدهند که :

بازداشت هفت فعال سایبری در مشهد

پنجم مرداد ماه ۹۳ “حمید حکمتی”، “اسماعیل ایزدی”، “فرید صارمی”، “علی چینی ساز”، “زهرا کعبی”، “فرجاد صالحی” و یک تن دیگر، توسط ماموران امنیتی درمشهد بازداشت و به محلی نامعلوم منتقل شده اند.

ماموران امنیتی همزمان به منازل  آقایان  ایزدی و صارمی مراجعه کرده ضمن تفتیش، کامپیوترهای شخصی، مدارک و فایل های موجود و گیرنده ماهواره را ضبط و با خود منتقل کرده اند .

با گذشت چند روز از بازداشت این چند فعال سایبری- فیسبوکی، از وضعیت و محل نگهداری آنان خبری منتشر نشده و پیگیری خانواده های آنان نیز نتیجه ای در بر نداشته است .

 آقایان “حکمتی” و “چینی ساز” از وبلاگ نویسان منتقد بوده و در وقایع بعد از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ (عاشورا) نیز بازداشت شده بودند. همچنین “اسماعیل ایزدی” به دلیل فعالیتهای دانشجویی، مورد توبیخ کمیته انضباطی قرار گرفته بود .

ما فعالین و اعضای کانون دفاع از حقوق بشر در ایران ، اینگونه اقدامات ضد انسانی جمهوری اسلامی را محکوم کرده و خواهان آزادی هرچه سریعتر این افراد هستیم .

510

کانون دفاع از حقوق بشر در ایران

نمایندگی اشتوتگارت

این نوشته در اطلاعیه ها ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.