اطلاعيه ششم کارزار برای افشای نقض حقوق بشر در ج. ا.

 

برنامه مقدماتی بیست و ششمین اجلاس  شورای حقوق بشر

 

هم میهنان عزيز،

از روز سه شنبه ۱۰ ژوئن  ۲۰۱۴ (۲۰ خرداد ۱۳۹۳)  بیست و ششمین نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد در شهر ژنو آغاز می شود و تا ۲۷ ژوئن ۲۰۱۴ (۶ تیر ۱۳۹۳)  ادامه خواهد يافت. سه روز نخست این نشست با سه روز پایانی صد و سومین اجلاس سالانه سازمان بین المللی کار که از ۲۸ مه  ۲۰۱۴ (۷ خرداد ۱۳۹۳)   تا ۱۲  ژوئن ۲۰۱۴ (۲۲ خرداد ۱۳۹۳)  در ساختمان مجاور نشست شورای حقوق بشر برگزار خواهد شد، همزمان است.  این مقطع با مسابقات جام جهانی فوتبال نیز همزمان است و تیم ملی فوتبال ایران در روزهای دوشنبه ۱۶ ژوئن (۲۶ خرداد ۱۳۹۳)، شنبه ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد ۱۳۹۳) و چهارشنبه ۲۵ ژوئن (۴ تیر ۱۳۹۳)  مسابقه خواهد داشت. در نیمه نخست این اجلاس علاوه بر کمیسر عالی حقوق بشر، از جمله گروه های کار و گزارشگران ويژه زیر گزارش خود را ارائه خواهند داد:

گزارشگر ويژه اعدام های فراقانونی، سریع و خودسرانه

گزارشگر ويژه استقلال قضات و وکلا

گزارشگر ويژه خشونت علیه زنان

گروه کار تبعیض علیه زنان

گزارشگر ويژه قاچاق انسان، به خصوص زنان و کودکان

گزارشگر ويژه آزادی بیان و عقیده

گزارشگر ويژه حق آموزش

گزارشگر ويژه بهره مندی از سلامت بهداشت جسم و روان

گزارشگر ويژه حقوق انسانی مهاجران

در طول اجلاس از جمله پانل های زير در صحن اصلی شورای حقوق بشر برگزار خواهد شد:

مباحثه سالانه در مورد حقوق زنان

مباحثه در مورد تجارب مثبت بدست آمده در

جدال با ناقص سازی زنان (ختنه زنان)

مباحثه در مورد امنیت روزنامه نگاران

مباحثه در مورد پیشگیری و رفع ازدواج

کودکان و ازدواج های زود رس و اجباری

از کليه هم ميهنان در تمام نقاط دنيا که به نقض حقوق بشر در ايران معترض هستند تقاضا می شود که کوشش های خود را برای روشنگری درباره موارد نقض حقوق بشر در کشورمان و افشای آمران، عاملان و حاميان آن همآهنگ کنند.

ما با برگزاری اجلاس های جانبی (موازی) در شورای حقوق بشر و تجمعاتی در برابر مقر سازمان ملل متحد در شهر ژنو در ارتباط با حوادث رخداده در سال های پیشین در روزهای خردادماه و تیرماه، تلاش می کنیم که همزمان با بیست و ششمین اجلاس شورای حقوق بشر کارزاری را برای افشای موارد عديده نقض حقوق بشر در جمهوری اسلامی در جهت حفظ و ارتقاء حقوق بشر در ایران، تدارک ببینیم.

همچنین چند کارگاه آموزشی حقوق بشر در آخر هفته های موجود در این فاصله زمانی برگزار می شود.

در این دوره نیز تسهیلات محدودی برای سفر به ژنو و اقامت در این شهر برای تعدادی از شرکت کنندگان در این کارزار در نظر گرفته شده است. شرکت هواپیمایی  Easyjet  از بسیاری از شهرهای اروپا در صورتی که بلیط هواپیما در زمان مناسبی تهیه شود، قیمت های مناسبی را برای سفر به ژنو ارائه می کند.

جهت همآهنگی های ضرور از علاقه مندان به مشارکت در سازماندهی  اين کارزار دعوت می شود که در اجلاس پالتاکی که در روز پنج شنبه ۸ مه ۲۰۱۴ (۱۸ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳)  در ساعت ۲۱ به وقت اروپای مرکزی در تالاری در آسیا-پاسیفیک، گروه ايران با نام   HRC IRAN  Geneva    و با کد ورودی   2610272014    برگزار خواهد شد، شرکت کنند.

۷ مه ۲۰۱۴ (۱۷ اردیبهشت ماه ۱۳۹۳)

تدارک دهندگان کارزار برای افشای نقض

حقوق بشر در ج. ا. در روند بیست و ششمین

اجلاس شورای حقوق بشر

این نوشته در اخبار ارسال شده است. افزودن پیوند یکتا به علاقه‌مندی‌ها.